برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
22 دى 1395 - 05:47
کد مطلب: 16758
در جلسه شورای عالی آب کشور که بهترین موقعیت برای تشریح فضای خشکسالی های 19 ساله خراسان جنوبی است، هیچ مسئولی از خراسان جنوبی در آن جلسه حضور ندارد، استانداران سیستان و بلوچستان و فارس توانستند حمایت های خوبی از طرف دولت دریافت کنند.

به گزارش وحدت درمیان به نقل از خاورستان، حامد رجایی طی یادداشتی نوشت: روز گذشته جلسه شورای عالی آب به ریاست معاون اول رئیس جمهور در حالی برگزار شد، که از خروجی این نشست می تواند نتیجه گرفت که؛ یا دولت از وضعیت بحران آب شدید در بیش از 500 روستا و صدها آبادی خراسان جنوبی بی اطلاع است؟ و یا اینکه مسئولان محلی اعم از استاندار و غیره وقتی برای این موضوعات ندارند و به تماشای فیلم #سلام_بمبئیرفته اند!!

جالب توجه اینکه در جلسه شورای عالی آب کشور که بهترین موقعیت برای تشریح فضای خشکسالی های 19 ساله و همچنین بحران شدید آب در خراسان جنوبی است، مشاهده می کنیم که علاوه بر اینکه هیچ مسئولی از خراسان جنوبی در آن جلسه حضور ندارد که هیچ، حتی حرفی از بحران آب در شرق کشور به میان نمی آید و این در حالیست که در این نشست که با حضور آقای جهانگیری، وزرای نیرو و جهادکشاورزی برگزار شد، استانداران سیستان و بلوچستان و فارس ضمن ارائه گزارش وضعیت آبی منطقه، توانستند حمایت های خوبی از طرف دولت حداقل بر روی کاغذ دریافت کنند.

 

این در حالیست که بنا بر گزارش چندی قبل رسانه ها، بیش از 1700 آبادی در خراسان جنوبی به دلیل خشکسالی و بحران شدید آب خالی از سکنه شده است و هم اکنون هم حدود 500 روستای استان به وسیله تانکر آبرسانی می شود.

 

خواسته اصلی مردم از استاندار و دیگر مسئولان این است که اگر برای خدمت آمده اید، کی و چه وقت قرار است فریاد بی آبی استان را به گوش هیأت دولت برسانید و اگر رسانده اید چرا تاکنون اقدامی برای انتقال آب به خراسان جنوبی صورت نگرفته است؟ چند صد روستای استان باید خالی از سکنه شوند تا دولتمردان از خواب بیدار شوند و به فکر مردم باشند؟
 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین