برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
22 دى 1395 - 05:46
کد مطلب: 16757
شهرداربیرجند گفت: طی چند سال گذشته با جذب نیرو بدون مجوز و گزینش از طرف شهرداری، بدنه شهرداری متورم شده و ماهیانه بالغ بر دو میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کنیم و تلاش شده که ازهمه این نیرو ها استفاده کنیم.

به گزارش وحدت درمیان عباسعلی مدیح، شهردار بیرجند در گفتگو با خاورستان ، اظهارکرد: ما در بین مراکز تمام استانهای کشور تنها شهرداری هستیم که حقوق تمام پرسنل شهرداری چه کارمندی و چه کارگری را به روز پرداخت می‌کنیم.

 

وی افزود: هم اکنون شهرداری هایی وجود دارد که سه ماه است به کارمندانش حقوق نداده است.

 

مدیح با بیان اینکه ما برای انجام امور خدماتی با شرکت هایی قرارداد داریم گفت: اینکه گفته شده حقوق کارگران شهرداری عقب افتاده است؛ شایعه است که ما این موضوع را پیگیری و برخورد جدی خواهیم کرد.

 

شهردار بیرجند با بیان اینکه اگر بدانیم چه کسی این شایعات را مطرح کرده است با او تسویه حساب خواهیم کرد تصریح کرد: در شهرداری یک مورد معوقه حقوق هم وجود ندارد و پرداخت حقوق همه به روز است.

 

وی با بیان اینکه الان کار کم است و اضافه کاری هم وجود ندارد، تصریح کرد: اما اگر کسی اضافه کاری کند حق الزحمه اش را پرداخت می‌کنیم.

 

مدیح ادامه داد: الان مانند قبل ساخت وساز نیست و رکود باعث شده که اضافه کاری نباشد از این رو کارگران عمران خدمات شهری مشمول اضافه کاری می شوند، که آنها را هم ما حساب کرده و به آنها می‌دهیم.

 

شهردار بیرجند یادآور شد: حقوق ماهیانه تمام پرسنل به روز است و بعضی شرکتی هستند و ما با شرکت خدماتی قرداد بسته ایم که این شرکت هم موظف است طبق قرداد حتی برای سه ماه اگر شهرداری حقوق ندهد؛ پیگیری کرده و پول را از شهرداری بگیرد، که آن هم به روز است و طبق قرار دادی که داریم کار می‌کنیم.

 

وی با اشاره مجدد به اینکه پرداخت نشدن حقوق شایعه است، افزود: هر کس که حقوقش پرداخت نشده، بیاید و خودش را به من معرفی کند.

 

مدیح تصریح کرد: علی رغم همه مشکلات مالی سعی کرده ایم که پروژه ها تعطیل نشود و کارها را ادامه دهند.

 

شهرداربیرجند گفت: برای پروژه خیابان موسی بن جعفر(ع) و آتش نشانی در مهرشهر پول داده ایم  که در حال انجام است.

 

وی با بیان اینکه مشکلات شهرداری زیاد است، اظهار کرد: در سطح شهر هم مباحث ترافیکی، آسفالت، خط کشی عابر پیاده  و ... همچنان در حال انجام است.

 

مدیح یادآور شد: کمکها به شهرداری، به حداقل رسیده، بطوری که سازمان امور شهرداری ها این ماه 240 میلیون تومان کمک برای شهرداری بیرجند واریز کرده است که این مبلغ برای شهرداری بیرجند با بیش از یک هزار و 200 نیرو (نیروهای شرکتی و سایر نیروهای شهرداری) بسیار کم است.

 

وی افزود: متاسفانه در سال های گذشته، به صورت بی رویه و بدون مجوز، در شهرداری بیرجند نیرو جذب شده، اما در طی 4 سال اخیر در حال کم کردن نیروها هستیم که در واقع اینها هم نیرویی هستند که باز نشست می‌شوند.

 

مدیح تصریح کرد: حدود 50 تا 60 نفر باز نشسته داریم و همچنین تنها یکی دو نفر از نیروها تخلف داشته اند که عذر شان را خواسته ایم و چند نفر هم آزمون داشته اند .

 

شهردار بیرجند با اشاره به اینکه در طول این چهار سال نیرو از بدنه شهرداری  کم شده است افزود: در این مدت شهرداری اغلب در حال برگزاری آزمون و جذب نیرو برای رشته های تخصصی مثل عمران و آتش نشانی بوده که حدود 10 تا 20 نفر در این خصوص جذب شده اند.

 

وی با اشاره به جذب نیرو بدون گزینش و مجوز در سال های گذشته، اظهار کرد: ما الان صد ها نیرو داریم که مجوز به کار گیری را نداشته و گزینش هم نشده بودند و پیگیر هستیم که کارهای قانونی این افراد را انجام دهیم.

 

مدیح گفت: طی چند سال گذشته با جذب نیرو بدون مجوز و گزینش از طرف شهرداری، بدنه شهرداری متورم شده و ماهیانه بالغ بر دو میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کنیم، اما تلاش شده که ازهمه این نیرو ها استفاده کنیم.

 

انتهای پیام

نظر شما

آخرین عناوین