برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
22 دى 1395 - 05:45
کد مطلب: 16755
عضو شورای شهر بیرجند گفت: همه شهروندانی که در مهرشهر، مدرس، معلم، غفاری و ... زندگی می کنند باید 15 میلیون تومان برای کسری پارکینگ به شهرداری پرداخت کنند که این ناعادلانه است.

به گزارش وحدت درمیان دکتر رضا حسنی صفت عضو شورای شهر بیرجند در گفتگو با خاورستان؛ اظهارکرد: هم اکنون در قوانین شهرداری بیرجند موضوعی درخصوص پارکینگ وجود دارد که مقداری قابل تامل است.

 

وی افزود: اگر فردی برای ملک مسکونی یا تجاری خود پارکینگ نسازد و کسری پارکینگ داشته باشد، باید جریمه ای برای ساخت پارکینگ به شهرداری بپردازد، جریمه ای که تامین کننده پارکینگ در نزدیکی ملک باشد.

 

عضو شورای شهر بیرجند با بیان اینکه اما این هزینه در شهرستان بیرجند ناعادلانه است گفت: هم اکنون اگر فردی در هر نقطه شهر از جمله مهرشهر، طالقانی، جمهوری، معلم، مدرس، موسی ابن جعفر(ع) و ... کسری پارکینگ داشته باشد، باید مبلغ 15 میلیون تومان به شهرداری بپردازد.

 

حسنی صفت با اشاره به اینکه برای پارکینگ باید 25 متر فضا در نظر گرفته شود بیان کرد: اما هر متر زمین در مهرشهر 500 هزار تومان و در مدرس 25 میلیون تومان است، اگر شهرداری بخواهد برای فردی در مهرشهر و مدرس پارکینگ بسازد، باید در مهرشهر 25 تا 500 هزار تومان که 12.5 میلیون تومان می شود بپردازد اما در مدرس باید 25 تا 25 میلیون تومان بپردازد که حدود 175 میلیون تومان می شود.

 

وی تاکید کرد: اما شهرداری به جای اینکه از شهروندی که در مهرشهر زندگی می کند و تقریبا جزء قشر پایین جامعه است؛ 12.5 میلیون تومان بگیرد، 15 میلیون تومان می گیرد، اما در حالی که باید از شهروندی که در مدرس و جزء قشر مرفه است 175 میلیون تومان بگیرد؛ 15 میلیون تومان پول کسری پارکینگ دریافت می کند.

 

عضو شورای شهر بیرجند با اشاره به اینکه این موضوع را در کمیسیون عمران شورای شهر مطرح کرده و گفته ام که این اقدام ظالمانه است گفت: تازه پس از این همه اعتراض و داد و بیداد که این مبلغ عادلانه نیست، شورا نرخ کسری پارکینگ را تغییر داده و برای بانکها متری یک مییون تومان و برای املاک مسکونی و تجاری 800 هزار تومان تعیین کرده است.

 

حسنی صفت اظهارکرد: اما چرا شهرداری این پول را می گیرد؟ قطعا برای تامین پارکینک، اما آیا با 25 میلیون تومانی که شهرداری از بانک بگیرد و 20 میلیون تومانی که از املاک در خیابان مدرس بگیرد، آیا می تواند برای آنها پارکینگ تامین کند؟ چون این هزینه ناچیز است، قطعا نمی تواند پارکینگ بسازد.

 

وی تصریح کرد: اما در این بین باز هم مردم که از امکانات کمتری برخوردارند، ضربه می خورند.

 

عضو شورای شهر بیرجند تاکید کرد: تا پایان سال 95 برای کسری پارکینگ همان نرخ 15 میلیون تومان دریافت می شود و افزایش قیمت برای سال 96 خواهد بود.

 

حسنی صفت گفت: یعنی همه شهروندانی که در مهرشهر، مدرس، معلم، غفاری و ... زندگی می کنند باید 15 میلیون تومان برای کسری پارکینگ به شهرداری پرداخت کنند.

 

وی افزود: چون در مهرشهر زمین ارزان است، شهرداری با دریافت 15 میلیون تومان قطعا می تواند پارکینگ بسازد، اما آیا با 15 میلیون تومان می توان در مدرس که هر متر زمین 25 میلیون تومان است، پارکینگ بسازد؟

 

وی اظهارکرد: متاسفانه این اقدام شورای شهر و شهرداری سبب می شود تا فقیر فقیرتر و غنی؛ غنی تر شود و این شیوه تنها به نفع بساز بفروش ها است و هیچ نفعی به حال مردم عادی ندارد.

 

عضو شورای شهر بیرجند گفت: شهرداری با مجوز شورای شهر از محل همین بالغ کسری پارکینگ، یک میلیارد تومان قرض کرده است، اما این قرض گرفتن مثل قرض گرفتن پسر از پدر است و در واقع این قرض را کی داده و کی گرفته.

 

حسنی صفت با اشاره به اینکه بنده یک سال است که عضو شورای شهر هستم افزود: اما هر گاه اینگونه موضوعات را پیگیری کرده ام، برخی ها گفته اند این پیگیری های شما برای تبلیغات است.

 

وی بیان کرد: پس کی باید از حقوق مردم دفاع کرد؟ هر وقتی دفاعی انجام می دهیم که می گویند برای تبلیغات است در حالی که این حرف ها و پیگیری ها حرف امروز بنده نیست و از همان ابتدا که عضو شورا شده ام این موارد را پیگیری کرده ام.

 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین