برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
21 دى 1395 - 19:08
کد مطلب: 16738
یک منبع امنیتی سوریه گفت در پی نقض آتش بس توسط تروریست ها در وادی بردی در حومه غربی دمشق و مخالفت آنها با پیوستن به جریان آشتی ملی، مقرهای جبهه النصره در نبع الفیجه و بسیمه زیر آتش حملات موشکی و هوایی ارتش سوریه قرار دارد.

یک مسئول امنیتی در وادی بردی در ریف دمشق از ادامه عملیات نظامی شدید و دقیق در این منطقه برای سومین روز متوالی خبر داد و گفت: پس از اینکه گروه های مسلح وادی بردی توافق آتش بس را نقض کرده و به سوی تیم تعمیرات خطوط لوله آب این منطقه تیراندازی کردند ارتش سوریه عزم خود را برای یکسره کردن کار تروریست ها جزم کرده است.

وی اظهار داشت: مقر تروریست های جبهه النصره در چندین روستا و بخصوص در شهرک های بسیمه و عین الفیجه زیر آتش حملات موشکی، توپخانه ای و هوایی ارتش سوریه قرار گرفت.

 

این منبع تاکید کرد: همزمان با عملیات نظامی ارتش سوریه تلاش های فشرده ای از سوی کمیته های آشتی ملی و اهالی وادی بردی برای برقراری آشتی در این مناطق جریان دارد.

منبع امنیتی سوری گفت: نشست های فشرده ای طی 2 روز اخیر با هدف دستیابی به توافقی برای تسویه وضعیت تروریست های همه روستاهای وادی بردی منعقد شده است.

7 روستا به روند آشتی ملی ملحق شدند

وی با بیان اینکه در حال حاضر هفت روستا مشمول توافق ترک مخاصمه و تسویه وضعیت تروریست ها شده اند، افزود:  تروریست ها با تحویل مناطق ارتش  سوریه شامل سوق وادی بردی، البرهلیه، کفرالعوامید، الحسینیه، دیرقانون، کفیرالزیت و دیرمقرن به ارتش سوریه موافقت کردند.

پیوستن کفیر الزیت و دیرمقرن به روند آشتی مقدمه تسلط کامل بر نبع الفیجه

منبع سوری گفت: همه روستاهای وادی بردی از لحاظ جغرافیایی به یکدیگر متصل هستند و نمی توان آنها را جدا از هم خواند اما پیوستن روستاهای کفیرالزیت و دیرمقرن به جریان آشتی ملی اهمیت زیادی دارد چون از حیث اینکه به شهرک نبع الفیجه (مکان استقرار منابع آب دمشق)  چسبیده است به نهایی شدن عملیات نظامی و یا تسریع روند آشتی ملی کمک می کند.

وی تاکید کرد: در صورتی که یگان های ارتش سوریه در 2 روستای کفیر الزیت و دیرمقرن مستقر شوند عرصه بر تروریست های جبهه النصره که با آشتی مخالفند تنگ تر می شود.

منبع امنیتی سوریه ضمن تاکید بر ادامه عملیات نظامی همزمان با تلاش های فشرده برای نهایی شدن آشتی ملی در وادی بردی گفت: اهالی روستاهای وادی بردی کمک زیادی به تسهیل عملیات یگان های ارتش کردند و ما از آنها خواسته ایم تروریست های نبع الفیجه و بسیمه را تحت فشار قرار بدهند تا به راه مسالمت آمیزی برای فیصله یافتن قضیه وادی بردی و قطع آب دمشق دست یابیم.

به گزارش فارس، آتش بس در روستاهای وادی بردی در ریف دمشق پس از نقض آن از سوی تروریست‎های جبهه النصره روز یکشنبه متوقف شد و یگان های ارتش سوریه و نیروهای پشتیبان آن عملیات نظامی خود را در روستاهای وادی بردی در ریف دمشق آغاز کردند

 تروریست‌های جبهه النصره طی روزهای شنبه و یکشنبه به سمت تیم تعمیرات منابع آبی در چشمه «الفیجه» تیراندازی کردند و مانع ورود آنها برای انجام کار تعمیراتی در این چشمه شدند.

گروه‌های درگیر در منطقه «وادی بردی» روز جمعه آتش‌بس چند ساعته به توافق رسیده‌اند، اما عناصر مسلح بارها آن را نقض کردند.

در پی نقض آتش بس توسط تروریست های جبهه النصره یگان های ارتش سوریه و نیروهای پشتیبان آن عملیات نظامی خود را در روستاهای وادی بردی در ریف دمشق آغاز کردند.

 

از دو هفته پیش در پی اقدام تروریست های منطقه وادی بردی در حومه غربی دمشق در منفجر و آلوده کردن خطوط لوله آب عین الفیجه که آب شرب دمشق را تامین می کند ، ساکنان شهر دمشق و برخی مناطق حومه آن با کمبود شدید آب آشامیدنی مواجه هستند.

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین