برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
18 دى 1395 - 12:24
کد مطلب: 16689
جشن بزرگ میلاد امام حسن عسکری(ع) جمعه شب با حضور جمعی از مسئولین و اقشار مختلف مردم در مسجد محمد رسول الله (ص) شهر اسدیه برگزار شد.

به گزارش وحدت درمیان؛ جشن بزرگ میلاد امام حسن عسکری(ع) جمعه شب با حضور جمعی از مسئولین و اقشار مختلف مردم در مسجد محمد رسول الله (ص) شهر اسدیه برگزار شد.

 

"حجت الاسلام و المسلمین علیرضا حسینی" با بیان اینکه امام حسن عسکری(ع) شیعیان در سراسر جهان اسلام به ویژه ایران را هدایت می کردند، اظهار داشت: باید سیره و سبک زندگی این امام همام را الگوی خود قرار دهیم تا بهره ای از معارف اهل بیت ببریم.

 

وی افزود: داشتن تقوای الهی در گفتار و کردار و باورها به معنای واقعی کلمه و تقویت دینداری از توصیه های این امام همام به شیعیان است.

حسینی با بیان اینکه جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند بهره گیری از سیره امامان است، افزود: شناساندن و معرفی سیره عملی و رفتاری ائمه اطهار (ع) در جامعه به ویژه بین نسل جوان، مسوولیت سنگینی است که بر دوش روحانیت است.

 

حسن بن علی (ع)، که شیعیان ایشان را «امام حسن عسکری (ع) » می‏نامند، در روز جمعه، مصادف با هشتم ربیع الثانی سال 232 هجری قمری، در مدینه منوّره دیده به جهان گشود.
ایشان، امام یازدهم شیعیان و پدر ارجمندش امام علی النقی (ع) است. نام مادرش ،«حدیث» است و برای این بانوی پرهیزکار و شایسته، نام‏های دیگری چون « سلیل »، «سوسن» و «جدّه» نیز گفته شد.
با تولد امام حسن عسکری (ع)، در مدینه منوّره شور و شعف ویژه ای در خاندان پیامبر (ص) و دوستداران اهل بیت (ع) به وجود آمد و حرم اهل بیت (ع) را غرق در شادی و شادمانی کرد.
در باره تاریخ روز تولدش، روزهای دیگری چون چهارم و دهم ربیع‏الثّانی نیز گفته شد. ولیکن قول مشهور علما و مورخان شیعه، همان است که نقل شد.
تولد امام حسن عسکری (ع) در مدینه منوّره، مقارن بود با خلافت «متوکل عباسی» (دهمین خلیفه عباسیان). متوکل، از خلفا و حاکمان ستمگر تاریخ و از دشمنان سرسخت خاندان پیامبر (ص) بود.
وی نسبت به عموم علویان، به ویژه «امام علی النقّی (ع) » و فرزندش «امام حسن عسکری (ع) »، تضییقات و فشارهای زیادی اعمال کرد و در سال 236 قمری، آنان را از مدینه به سامرا فراخواند و از نزدیک آن بزرگواران را، تحت نظر و مراقبت خویش قرار داد.
سرانجام، در سال 260 قمری، امام حسن عسکری (ع) از سوی «معتمد عباسی» (پانزدهمین خلیفه عباسیان)، مسموم و پس از چند روز بیماری، در هشتم ربیع الاوّل به شهادت رسید.

 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین