برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
14 دى 1395 - 15:27
کد مطلب: 16683
مایه شرمساری است که استاندار خراسان جنوبی در برابر فسخ قرارداد آبرسانی به مردم حدود 500 روستای لب تشنه استان سکوت کرده است!

ماه های پایانی دولت یازدهم از راه می رسد، و با نگاهی اجمالی به عملکرد و کارنامه یاران روحانی در خراسان جنوبی می بینیم که سومین استان پهناور کشور با وجود مشکلات فراوانی در حوزه های زیرساختی، عمرانی، بحران آب، خشکسالی، مهاجرت، بیکاری، رکود اقتصادی و ... نه تنها هیچ پیشرفتی نداشته است، بلکه پروژه های نیمه تمام فراوانی بعد از حدود چهارسال فعالیت دولت، به نتیجه نرسیده اند و  بیشتر به خاطره برای مردم تبدیل شده اند.

 

در حال حاضر بنا بر گفته ی برخی از مسئولان حدود 1500 پروژه نیمه تمام در شهرستان ها به حال خود رها شده است و اعتبارات قطره چکانی نتوانسته دردی را دوا کند.

 

باید گفت، خراسان جنوبی، استانی با وجود ظرفیت های بسیار غنی برای رشد اقتصادی؛ اما دست خوش بازی های سیاسی قرار گرفته است، به طوریکه خیلی از کارشناسان اقتصادی استان اعتقاد دارند اگر مدیریت عالی استان دلسوزی لازم برای پیشرفت استان داشته باشد با همین حداقل اعتبارها با مدیریت جهادی می توان استان را به پویایی رساند!!

 

در همین رابطه یکی از دوستان می گفت، خیلی از مشکلات سرمایه گذاران و مردم در خود استان قابل حل است و اصلا نیازی نیست که معجزه ی رخ دهد، اما انگار دولتمردان خراسان جنوبی نمی خواهند این استان به رشد برسد، چرا که عملکرد دولت در طی این سه سال گذشته با توجه به اینکه بارها جلسات نمایشی با صنعتگران داشته اند، اما وقتی به شهرک صنعتی بیرجند می روید هیچ گره ای از کار آنان باز نشده است و با قفل های قد و نیم قد مواجه می شوید و همگی اعم از واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل دلشان از بی اعتنای مسئولان خون است!

 

به هر حال این مایه شرمساری است که بیش از 60 درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی استان تعطیل باشند وجوانان تحصیلکرده در برخی خیابان های مرکز استان برای کارگری روزانه هم صف بکشند، و آنجایی که باید کار و خدمت کند به دنبال بازی های انتخاباتی باشد.

 

در بخش های دیگر استان هم اخبار نا امیدکننده ای به گوش می رسد، مثلا بیمارستان های دوم قاین و زیرکوه که از جمله نیازهای اساسی این مناطق محسوب می شود و علیرغم تأکیدات فراوان نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس و داشتن ردیف بودجه ی اجرایی و توجه وزیر بهداشت به این طرح، شنیده می شود استاندار خراسان جنوبی اعلام کرده است که تکمیل این پروژه جزو اولویت های من نیست!؟ آیا این مایه شرمساری نیست؟

 

از دیگر کارهایی که انتظار می رفت دولت اقدام عاجل برای آن انجام دهد، گازرسانی به شهرستان نهبندان و بازگشایی بازارچه مرزی این منطقه است که اخیرا هم شنیده می شود دست خوش بازی های سیاسی قرار گرفته است و خبری از اقدام و عمل جدی دیدی نمی شود.

 

مطلب دیگری که سبب ناراحتی مردم استان گردید، اخیرا بنا بر گفته مسئولان ذیربط؛ دولت در استان به صورت یک طرفه قرار داد بسیج سازندگی برای ابرسانی به روستاهای استان را فسخ نموده و آنهم نهادی که خالصانه قرار است به مردم خدمت کند و مشخص نیست آیا بستن آب به روی مردم خشکسالی زده و تشنه روستاها با چه هدفی صورت گرفته است!! و اگر فردا به خاطر اقدامات سلیقگی و سیاسی برخی مسئولان، روستاهای مرزی ما خالی از سکنه شد، چه کسی خسارت سنگین این بی تدبیری را پرداخت خواهد کرد؟

 

باید گفت، مایه شرمساری است که استاندار خراسان جنوبی در برابر فسخ قرارداد آبرسانی به مردم حدود 500 روستای لب تشنه استان سکوت کرده است!

 

 خلاصه مطلب اینکه، آنچه که به رشد و بالندگی استان ضربه وارد کرده است، عدم دلسوزی برای دفاع از حق مردم در سطوح عالی کشور است. در ایامی که سایر استان های مشغول دفاع از پروژه های کلان برای جذب بودجه بوده اند به یکبار تغییرات اتوبوسی در استان خراسان جنوبی از نوع پیامکی تا ... راه می افتد و حال باید دود این بازی های سیاسی به چشم مردم برود.

 

آنچه که مشهود است، بی حوصلگی کاری در بدنه دولت در استان خراسان جنوبی و از طرفی اولویت قرار گرفتن انتخابات بجای خدمت.

 

حامد رجایی

 

انتهای پیام/

نظر شما

آخرین عناوین