برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
امام جمعه اهل سنت گزیک:
وحدت کلید نجات امت اسلامی است
25 آذر 1395 - 17:08
کد مطلب: 16502
امام جمعه اهل سنت گزیک وحدت را کلید نجات امت اسلامی دانست و تاکید کرد: برای جلوگیری از تفرقه و اختلاف در میان امت واحد اسلامی و شکست توطئه دشمنان قسم خورده اسلام حفظ وحدت یک واجب شرعی است.

مولوی سید فضل الله فاضلی در گفتگو با خبرنگار وحدت درمیان هدف از بنیانگذاری هفته وحدت توسط معمار کبیر انقلاب را جلوگیری از تفرقه امت اسلامی عنوان کرد و گفت: اهمیت هفته وحدت در قرآن بیان شده و می گوید به ریسمان الهی چنگ بزنید و تفرقه نکنید و با یکدیگر بحث و جدل نکنید چرا که در صورت جدال هیبت و قدرت مسلمانان کم می شود.

 

وی با بیان اینکه اگر در میان جامعه اسلامی تفرقه باشد، دشمنان سود و مسلمین ضربه خواهند خورد، گفت: نبود وحدت بین مسلمانان نا امنی را نیز در پی خواهد داشت و در ادامه گفت: ایران اسلامی نمونه بارزی از انسجام و وحدت بین شیعه و سنی است که همین امر موجب بقا و سعادت نظام شده است.

 

مولوی فاضلی اضافه کرد: کشور های اطراف ما از ناامنی برخوردار هستند و ما در امنیت کامل در کنار یکدیگر زندگی می کنیم.

 

عالم آگاه اهل سنت حفظ وحدت را یک واجب شرعی عنوان کرد و تاکید کرد: برای جلوگیری از تفرقه و اختلاف در میان امت واحد اسلامی و شکست توطئه دشمنان قسم خورده اسلام حفظ وحدت یک واجب شرعی است.

 

 وی بر نقش محوری علما در تحکیم بنیه وحدت در کشور تاکید کرد و افزود: علما باید به درستی روشنگری کنند و مباحث بر خلاف وحدت را بیان نکنند.

 

امام جمعه اهل سنت گزیک در پایان گفت: انشاالله روزی برسد که تمام کشورهای مسلمان با یکدیگر وحدت داشته باشند.

 

انتهای پیام/

 

نظر شما

آخرین عناوین