برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
21 آبا 1395 - 21:56
کد مطلب: 16358
دولت پروژه هایی را در استان های غربی با هزینه های گزاف می تواند پرداخت نماید لکن هنوز نتوانسته مسیر یکصد کیلومتری بیرجند تا قاین را که مسیری تقریباً صاف و یکدست هست دو بانده نماید و از تصادف های مکرر و کشتار انسان های معصوم و بی گناه در این منطقه جلوگیری نماید.

 امسال توفیق رفیق یار شد و در معیت دوستان جهت شرکت در همایش عظیم راهپیمایی اربعین حسینی عازم کشور عراق شدم.

 

در مسیر رسیدن به مرز چزابه اجباراً از شهرهای مختلفی عبور نمودیم من جمله اصفهان که برکت تجمع صنایع عظیم به قطب صنعتی مرکز کشور تبدیل شده است گذر کردم و تاسف خوردم از اینکه چرا نباید بخشی از این صنایع مهم و اشتغال زا  در شرق کشور مستقر گردد و چگونه است که مشکلات اقتصادی کمر معدود صنایع استان را شکسته و یکی بعد دیگری را به قهقرای نابودی و تعطیلی می کشاند لکن همین مشکلات اقتصادی و رکود و تورم و چه و چه هیچ گونه تاثیری بر صنایع عظیم و متعدد اصفهان نداشته است و برخلاف صدای ناقوس نابودی که در شهرک های صنعتی استان طنین انداز است ، در این نقطه از کشور همچنان آهنگ زندگی و رقص دود صنایع اصفهانی  جلوه گری می نماید؟

 

سوالی که جوابی برای آن نیافتم. اما هدف از نگارش این ستور عرایض فوق نبود؛ در مسیر رسیدن به نقطه صفر مرزی از خرم آباد به سمت اندیمشک حرکت کردیم مسیری حدوداً ۱۸۰ کیلومتری که اخیراً ( منظور از اخیراً پنج تا هفت سال اخیر می باشد) بزرگراهی تازه ساخت در این مسیر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است که از میان کوه های سر به فلک کشیده عبور می کند.

 

در ابتدای این بزرگراه عوارضی ای قرار داشت که از هر خودروی سواری مبلغ دوازده هزار تومان و از تریلی ها مبلغ پنجاه هزار تومان جهت عبور و مرور اخذ می نمود، در ابتدا این موضوع باعث اعتراض همسفران گردید لکن با طی مسافت تا حدودی به علت این مبالغ هنگفت پی بردیم.

 

این مسیر مجموعاً پانزده تونل داشت که طول آنها از سیصد متر شروع و به دو هزار متر هم می رسید؛ مسیری یک طرفه و دو بانده که حدوداً پانزده تونل هم برای مسیر متقابل آن تدارک دیده شده بود.

 

این ها علاوه بر عبور خط ریلی از این مسیر می باشد سوالی که در ذهنم تداعی شد اینکه دولت به معنای عام کلمه توانسته است همچنین پروژه هایی را در این استان ها با هزینه های گزاف حفر تونل و .... پرداخت نماید لکن هنوز نتوانسته مسیر یکصد کیلومتری بیرجند تا قاین را که مسیری تقریباً صاف و یکدست هست دو بانده نماید و از تصادف های مکرر و کشتار انسان های معصوم و بی گناه در این منطقه جلوگیری نماید.

 

ضعف از مدیریت کشور بوده یا اشکال در عدم مطالبه گری مردم این منطقه بوده نمی دانم لکن معتقدم مردم ، نمایندگان مجلس ، مدیران استانی و ..... به کمک هم مسیرهای توسعه منطقه خراسان جنوبی را هموار نمایند.

به امید آن روز 

 

مهدی چاپاری بورنگ - ۲۱ آبان ماه ۹۵ 

نظر شما

آخرین عناوین