برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
11 اسف 1394 - 08:40
کد مطلب: 11522
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) درمیان، از برپایی 81 پایگاه جشن نیکوکاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش وحدت درمیان ؛ احمد بصیری‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آمادگی امداد درمیان برای دریافت وجوهات نقدی و غیرنقدی مردم نوع‌دوست، اظهار داشت: تعداد 81 پایگاه جمع‌آوری کمک‌ها در قالب پایگاه‌های امداد، مدارس و نماز جمعه آماده دریافت این کمک‌ها هستند.

 

وی با بیان اینکه امسال جشن نیکوکاری از 12 اسفندماه به مدت سه روز همزمان با سایر نقاط کشور در شهرستان برگزار می شود، افزود: تعداد 98 نفر در برگزاری این جشن با کمیته امداد همکاری می کنند.

 

بصیری‌پور از استقرار 55 پایگاه مدارس در نقاط مختلف شهرستان همزمان با نواخته‌شدن زنگ نیکوکاری در نخستین روز از هفته احسان و نیکوکاری خبر داد و گفت: در این روز دانش‌آموزان کمک‌های خود را به نیازمندان اهدا می‌کنند و تمامی کمک‌هایی که در پایگاه‌های مدارس جمع‌آوری می‌شود در خود مدارس و بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع خواهد شد.

 

وی هدف از برگزاری جشن نیکوکاری را ترویج فرهنگ انفاق، صدقه، احسان و نهادینه کردن این موضوع بین مردم ذکر کرد.

این مسئول از اجرای طرح «هبه» در نوروز خبر داد و گفت: با اجرای این طرح از نیمه دوم اسفند، خانوارها لوازم غیرمصرفی منازل خود را برای تعمیر و توزیع میان نیازمندان، در اختیار کمیته امداد قرار دهند.

بصیری پور افزود: این اقلام پس از بهسازی در اختیار خانوارهای نیازمند قرار می گیرد.

«هبه» در فرهنگ ایرانی از سه واژه هفت سین، بهره وری و همیاری نشات گرفته است و در این فرهنگ خانواده ها اقلام غیرضروری خود را به اشخاص و خانواده های نیازمند تقدیم می کنند، سنتی که با اجرای موفق آن می توان چرخ صنعت و اداره کشور را به گردش در آورد.

 

نظر شما

آخرین عناوین